В този епизод си говорим за пролетната умора и какво можем да направим по отношение на по-здравословния ни начин на хранене и живот.
Ще чуете нашия опит с нея, както и какво бихме променили ние самите в ежедневието си в опит да я сведем до минимум.
Не очаквайте да ви дадем панацея – ние сме по частта със саботирането. Обаче в този епизод май пролетната умора саботира нас самите и съветите, които можем да ви дадем по-скоро се свеждат до нашите нездравословни навици – така че не правете като нас!
Представете си следната картина от късния Романтизъм:
Пролет! Кокичетата са цъфнали, буйна зелена трева почва да избутва отделните купчинки от топящ се сняг. Семейството щъркели пак се е завърнало в своя дом от преплетени клонки и щастливо трака със своите човки, защото гнездото е пълно с яйца. Новите листенца разпукват своите пъпки, търсейки топлите слънчеви лъчи. На отделни места различни дръвчета вече са се окрасили в своите цветни одежди, а влюбено около тях жужат рояци пчели. Пеперуди и аромат на цветя…
…и сега обратно в реалността и стандартното ни ежедневие
Сънливост, демотивация – ден да мине, друг да дойде. Пролетна умора или пролетен мързел? Дали това усещане на слабост и ленивост не е само в нашите глави?
Като гледаме малчуганите на детските площадки, май такова понятие им е доста чуждо. Тийнейджърите също не са се трогнали – висят си по пейките или броят до 12, радостни (може би защото не знаят какво ги очаква, нещастниците… 😆).
Всъщност нямаме време да мислим дали ни е хванала пролетната умора – кафето, една вода с половин лимон, малко витамини от аптеката и захващаме задачите!
Какво е лечението ли? – Активен начин на живот и позитивно мислене! Или като цяло – персонално за всеки…
В краен случай – embrace it! Научете се да живеете с нея.